Menu

Miss Saigon

Wietnam mistrzem!

chaobella

Takich emocji w Wietnamie nie widziano od upadku Sajgonu w 1975 r.
23.01.2018 każdy Wietnamczyk – bez względu na płeć, wiek i stan zdrowia był fanem piłki nożnej. Fabryki i biura stanęły o godzinie 15-stej i mogły zapomnieć o wydajności tego dnia. Wszyscy oglądali mecz Wietnamu z Katarem, w historycznym półfinale Azjatyckich Mistrzostw Piłki Nożnej (Asian Football Confederation). Spośród 47 krajów (od Libanu po Australię), o imponującej historii sportowej i warunkach fizycznych, to właśnie Wietnamczycy zawalczyli o szansę zagrania w finale. Największe nadzieje pokładane w narodowej ekipie U23 zostały wysłuchane: Wietnam wygrał i tylko głuchy przeoczyłby tę nowinę.

Cóż się tego dnia działo! Na ulice wyległy tłumy: pieszo, na rowerach motorach, rikszach, traktorach (!). Flagi łopotały niczym podczas rewolucji, emocje sięgały zenitu: uściski, całusy, łzy, oświadczyny, śpiewy, tance i wuwuzele – taki był krajobraz ostatniego wtorku w całym kraju.

Sami popatrzcie TUTAJ

Co się będzie działo w sobotę, kiedy Wietnam zmierzy się w finale z ekipą Uzbekistanu, trudno sobie wyobrazić. Bez względu na wynik meczu, Wietnam oszaleje. Trzymamy kciuki za historyczny rekord!
(PS. Niezainteresowanym futbolem odradza się w tym dniu wychodzenie na ulice).

 U23

U23_cyclo

U23_dog

U23_proposal

 

U23_hospital

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Wojciech] *.systemia.pl

    Bardzo miło Cię znowu słyszeć :)

  • Gość: [dorota] *.179.249.223.static.3s.pl

    Fajnie, że jest nowa notka! Oby częściej!

© Miss Saigon
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci