Menu

Miss Saigon

W tym roku lata nie będzie.

chaobella

Ostatni kongres Komunistycznej Partii Wietnamu ogłosił, że w tym roku lata nie będzie. Po co komu lato w tropikach?
W Sajgonie temperatura nie spada poniżej 25 stopni w ciągu roku, jedynie poziom wilgoci waha się pomiędzy wiecznym potem a gnijącymi butami. Bananowce rosną przez okrągły rok, a zbiory ryżu odbywają się nawet trzy razy w roku. Po co komu lato?

W marcu tradycyjnie zaczynają się upały, by w kwietniu osiągnąć poziom nieznośny dla przeciętnego człowieka. Ostatnio spotkany husky wydawał się mocno zaniepokojony zbliżającą się krytyczną datą. Kongres KPW litościwie wziął pod uwagę uczucia czworonogów. Lata w tym roku nie będzie.

Nie trzeba podlewać ogrodu, a zaoszczędzony czas można poświęcić na nieprzerwane czyszczenie odzieży z pleśni i uprzątanie odpadającego tynku ze ścian. A przecież nie zdążyły jeszcze wyschnąć po rekordowo długiej porze deszczowej.
Świat stanął na głowie. Nienaruszalny porządek natury: pora sucha od listopada do maja, pora deszczowa od czerwca do października odchodzi w zapomnienie. Jest 1-wszy kwietnia, a leje nieprzerwanie od 5-ciu godzin. Podobnie, jak wczoraj i przedwczoraj.
Istnieją podejrzenia, że w cieniu afery rosyjskiej w USA, rosyjski wywiad postanowił zaatakować wieloletniego partnera w regionie i podminować odwieczny kalendarz natury w Wietnamie.

Szykujcie parasole i peleryny przeciwdeszczowe – lata w tym roku nie będzie.  

 17374951015_131685ffa2_b

 

© Miss Saigon
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci