Menu

Miss Saigon

Bambusowy dom

chaobella

Przez sześc miesięcy w roku, Wietnam zmaga się z porą deszczową, której kapryśna natura jest trudna do przewidzenia i w dużej mierze pozostaje na łasce tajfunów targających Filipinami i okolicą. Powodzie są na porządku dziennym zarówno w miastach, jak na uboższej w infrastrukturę prowincji.

Architekci Doan Thanh Ha i Tran Ngoc Phuong z firmy H&P Architects przedstawili projekt domu, który łatwo i sprawnie można zbudować na podatnych na powodzie terenach, a ich pomysł wzbudził natychmiast międzynarodowe uznanie i nagrody branżowe.
Dom złożony jest z modułów zbudowanych z pni bambusa i osadzony na palach chroniących przed falą powodziową do wysokości 1.5 metra.
Struktura może zostać wykorzystana zarówno do celów mieszkaniowych lub, w zależności od potrzeb, zostać przystosowana jako szkoła czy szpital. Bambus może zostać zastąpiony innym naturalnym materiałem dostępnym w danym region – np. drzewem i liśćmi palm kokosowych. Koszt domu wynosi 2.500 USD, a jego budowa trwa 25 dni.

Bambus potrafi przetrwać nawet w surowym klimacie, wiec jeśli szukacie inspiracji mieszkaniowych na polskie lato - weźcie pod uwagę ekologiczny bambusowy dom.

EFioNom  

ESGMyU0

 

LxJuIAp

IFQEiLJ

 

© Miss Saigon
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci