Menu

Miss Saigon

Obama w Wietnamie

chaobella

Już za kilka dni - 23-24 maja, Barack Obama przybędzie z oficjalną wizytą do Wietnamu. To pierwsza wizyta amerykańskiego prezydenta od czasu Busha w 2008 r. 
Oczekiwania wietnamskiej strony co do efektów wizyty są wysokie, zwłaszcza w kontekście schyłku kadencji Obamy, przejawiającego się historycznymi gestami i decyzjami. Na liście życzeń dyplomatycznych figurują m.inn. :

- zniesienie embarga na dostawę broni, nałożonego w 1980 r. To śmiech Historii, jako, że były wróg zwraca się do byłego najeźdźcy o pomoc w obronie przed dawnym sojusznikiem (Chinami);
- pomoc w niekończącym się procesie oczyszczania kraju z pozostałości wojennych: rozbrajaniu niewypałów wciąż zalegających  niezamieszkałe tereny oraz z tragicznych skutków defolianta Agent Orange. 

Obama oficjalnie zapowiedział skupienie się podczas wizyty na współpracy ekonomicznej oraz promocji Paktu Trans-Pacyficznego, którego Wietnam wydaje się być największym beneficjentem w regionie. 

Podczas wizyty w Hanoi i Sajgonie, Obamie towarzyszyć będzie John Kerry, sekretarz stanu i były żołnierz wojny amerykańsko-wietnamskiej oraz .... ogromne zainteresowanie mediów. W Wietnamie już krążą takie oto memy:

Obamas
rain1                              Takie zdjęcie na pewno powstanie w rzeczywistości, bo pora deszczowa zaczęła się na dobre.


car_no_wheels2Prezydencka limuzyna made in USA ma z pewnością lepsze opony niż Dudacar.  

© Miss Saigon
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci