Menu

Miss Saigon

Wietnam - Syria, czyli Historia lubi się powtarzać.

chaobella

Między 1975 a 1995 rokiem, 800.000 Wietnamczyków zdecydowało się na dramatyczną ucieczkę z kraju drogą morską. Podróżujący w skrajnie niebezpiecznych warunkach statkami, łódkami, pontonami zyskali sobie miano "boat people" - ludzi-łodzi.

35_Vietnamese_boat_people_2

 

Między styczniem a listopadem 2015 roku, 137.000 Syryjczyków wsiadło na stłoczone pontony, by przeprawić się przez Morze Śródziemne do Europy.

 

 
Historia lubi się przerażająco powtarzać. Czego nauczyliśmy się przez 40 lat?

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Monika Kilijańska] *.edata.net.pl

  Bardzo proszę o informację czy udzieliłabyś wywiadu "Kiedy Polska to za mało", w którym ukazuję różnicę między krajami i wychowaniem dzieci. Adres bloga swinki3.blox.pl. Jeśli to możliwe proszę o mailową informację (na blogu adres email). Pozdrawiam

 • finfri

  Wietnamczycy zaaklimatyzowali się, w USA, Kandzie, Francji (w Polsce też, choć to inny kanał emigracji); z Syryjczykami będzie podobnie, choć pozytywy będą dopiero za kilkanaście lat, najwcześniej: czasami trzeba inwestować bardzo długofalowo.

 • tentelemach

  Niczego się nie nauczyliśmy, bo nie mieliśmy najmniejszej szansy się nauczyć. Nauka jest procesem jednostkowym, indywidualnym, opartym o indywidualną motywację i indywidualne, bezpośrednie doświadczenie.

  Zakładanie, że duże populacje uczą się podobnie jak jednostki, jest (moim skromnym zdaniem) nader karkołomne.

© Miss Saigon
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci