Menu

Miss Saigon

Terror mysich odchodów

chaobella

W fabryce osobliwości, dla której pracuje ponad 800 osób, najwięcej emocji budzi kantyna. Rzędy kamiennych stołów z ławkami pod tropikalnym zadaszeniem nie zasługują na miano chociażby stołówki. Dla wielu niewykwalifikowanych robotników obiad serwowany o 11.30 to główny posiłek dnia.
Świadomi powagi sprawy, regularnie strofujemy dostawc
ę posiłków: aby ryż był ciepły, zupa nie nazbyt słona, a słonina odpowiednio tłusta. Żeby często serwować wieprzowinę, a nie za często ryby. Skargom nie ma końca i podejrzewam, ze nawet katering z 3-gwiazdkowego hotelu nie zadowoliłby podniebień wymagających robotników. Co ciekawe, cudzoziemcom jedzenie smakuje. Nie należy oczekiwać delikatesów, jeśli stawka za osobę wynosi niespełna dolara, ale w okolicy za tę sumę można całkiem przyzwoicie zjeść i się najeść. 

Aby ukrócić niekończące się ogólnikowe skargi („ Nie smakuje nam”, „Wczoraj było lepiej”), wymagamy dowodów. I tak istnieje już pokaźna kolekcja cyfrowa rozgotowanych warzyw, przypalonego mięsa, czy wpół surowej ryby.
Na takie frykasy skusić się mogą jedynie szczury przemykające co jakiś czas pod stolami kantyny albo zwierzyniec wszelaki, do którego trafiają skrupulatnie odzyskiwane przez kilka pracownic resztki jedzenia.

Najwyraźniej oburzonym zamarzyła się radykalna zmian, ot jak w kraju nad Wisłą. I tak w poniedziałek znaleziono w ryżu .... mysie odchody, a dzisiaj.... robaki w rybie. Fantazja nie zna granic, bo logistycznie rzecz rozważając, gotowanie musiało by odbywać się na chodniku, a nie w mosiężnych kuchennych garach, z których następnie rozdziela się posiłki do plastikowych pojemników.
Przestawiamy się zatem na tryb najwyższego poziomu zagrożenia terrorystycznego.
Będziemy dążyli do prawdy, ale żadnej zemsty, żadnych negatywnych emocji, żadnych osobistych rozgrywek.

******************************************************************************

Terroryzm – użycie siły lub przemocy psychicznej przeciwko osobom lub własności z pogwałceniem prawa, mające na celu zastraszenie i wymuszenie na danej grupie ludności lub państwie ustępstw w drodze do realizacji określonych celów. Działania terrorystyczne mogą dotyczyć całej populacji, jednak najczęściej są one uderzeniem w jej niewielką część, aby pozostałych obywateli zmusić do odpowiednich zachowań.

canteen_10thNovember_2010

canteen_on_10thNovember_2010

 

 

20151111_113454

 

© Miss Saigon
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci