Menu

Miss Saigon

Polonusy Sajgonu – łączcie się!

chaobella

Z dwutygodniowym poślizgiem, ale należną pompą, obchodziliśmy wczoraj 224-tą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Juz tradycyjnie spotkaliśmy się w pubie O’Brien’s – bo jak wiadomo, Polak-Irish dwa bratanki. Z racji uroczystego charakteru spotkania, obecni byli przedstawiciele ambasady w Hanoi – czyli nowa i młoda fala polskiej dyplomacji. Od roku, w zupełnie nowym składzie, reprezentuje nas godnie, pomysłowo i energicznie:
Pani Barbara Szymanowska – Ambasador RP
Pan Piotr Młynarski – Konsul RP
Pan Mariusz Boguszewski – Doradca Ekonomiczny RP

Odśpiewaliśmy hymn, wznieśli toasty polskim cydrem, spałaszowali naleśniki z polskimi jabłkami, ustalili, czy pierwsza tura prezydenckich wyborów została sfałszowana, ustalili wyniki tajnej drugiej tury i popląsali przy “Mniej niż zero” Lady Pank.

Tradycyjnie, na prośbę organizatora: Stowarzyszenia „Polonia Sajgońska”, obowiązywały stroje biało-czerwone, z czego nie wywiązali sie nasi dyplomaci – tym razem zostanie im to wspaniałomyślnie wybaczone.
Jak co roku, pojawiły się nowe twarze – najmłodszy rocznik tutejszych Polonusów, którzy jeszcze odliczają w miesiącach swój pobyt w Wietnamie.   
Niespodzianką wieczoru była wizyta polskiego komanda kitesurfurskiego z Mui  Ne – spaleni słońcem, częściowo unieruchomieni gipsem, wręczyli Pani Ambasador unikalną deskę “Miss Polonia” z orłem jak żywym, życząc wysokiej fali na hanojskich drogach.

To był uroczy wieczór! Sorry, Polsko – czasami jestem wobec Ciebie zbyt krytyczna.  

 

Amba_i_surferzy

Deska_z_deykacja

 

orzel

 

cyder

 

© Miss Saigon
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci