Menu

Miss Saigon

Kozi skok w Kozy Rok

chaobella

Po potrójnej dawce obchodów noworocznych z pracownikami Fabryki Osobliwości, czas wyhamować (fabryka zamyka podwoje na 2 tygodnie) i przygotować się na nowe: za kilka dni, 19-go lutego, galopujący Rok Konia ustąpi miejsca łagodnej Kozie.

Ech, co to były za imprezy!
Muzyka rozdzierająca bębenki słuchowe przy nieśmiertelnym „Final Countdown” Europe, tańce paralityków i piosenki pozbawionych słuchu wykonawców przeplatały się z kilkoma rzadkimi talentami, występem faceta w ciąży na obcasach, tradycyjnym pokazem smoka na czterech nogach i pulą nagród, po których wyczerpaniu tłum rozproszył się w ciemnościach w ciągu 60 sekund. Zgodnie z przewidywaniami, szczęsliwiec, który wygrał lodówkę, nie był stanie ani jej, ani samego siebie zawieźć do domu.
62-letnia kadrowa Hanh wychodziła z siebie, musztrowała tłum, lała miód na serce robotników, pozowała do zdjęć w figlarnych pozach, po czym wyznała, że w ostatniej chwili zrezygnowała z przebrania za Michaela Jacksona.  
Szlagierem okazał się numer taneczny do muzyki Macarena, nad którym pracowałam z ekipą księgowych przez 2 tygodnie. Tłum szalał, ściskał nam ręce i zaglądał pod spódnicę głównemu księgowemu, jako że pod perukę się nie dało.
Po raz pierwszy od 12 lat, bawiłam się na tego typu imprezie znakomicie!

Dzisiaj w fabryce nastało wielkie sprzątanie – czyszczone są biurka administracji, wentylatory w fabryce, zapuszczone kąty w magazynach i resztki sadzy po przedwczorajszym pożarze. Aż nachodzi mnie chętka, żeby wyczyścić konto firmowe :-).

Nie wiem, jak oceniacie miniony rok. Dla mnie był niezmiernie ciekawy i jak przystało na Rok Konia galopujący; dla świata ten galop okazał się często straceńczy. Co zapowiada nam patronat Kozy?
Wystarczy przyjrzeć się temu potulnemu stworzeniu; to wcielenie łagodności, niespieszności i harmonii z naturą. I taki właśnie ma być nadchodzący rok wg chińskiego kalendarza. Przycichną wojny, terroryzm i despotyzm.  Koza sprzyja ludziom z wyobraźnią, jest patronką artystów i zapewnia powodzenie nowym, przełomowym pomysłom. Będzie nas również skłaniać do pielęgnowania więzów rodzinnych, przyjaźni i kontaktu z naturą. A zatem przed nami 12 doskonale zapowiadających się miesięcy!   

Pakując bagaże na wakacje, życzę Wam radosnego skoku w Kozi Rok!
Nie bójcie się fantazji i ucieczki od rytyny – niech inspiracją będzie Danh, nasz księgowy z jajem.  

Danh

 

© Miss Saigon
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci